Vzhľadom na svoju lokalizáciu ubytovanie "U Martuly" ponúka výborné východisko pre návštevu Skiparku Malino Brdo (3 km), ktoré v zimnej sezóne ponúka lyžovačku s najdlhšou zjazdovkou na Slovensku, v letnej sezóne pešiu turistiku a rôzne atrakcie (zjazd na kolobežkách, adrenalínové bicykle, a pod.). K dispozícii je aj veľké lyžiarske stredisko Jasná (40 km).

Pre nenáročných lyžiarov, zvlášť pre malé deti, ktoré sa učia lyžovať,sánkovať je k dispozícii kopec Kočenda (25 m) od privátu.

V blízkosti privátu „U Martuly“ sú aj akvaparky – Gino Paradise Bešeňová (12 km), Tatralandia (28 km) a Kúpele Lúčky (17 km), ktoré ponúkajú celoročné kúpanie, wellness a oddych.  Neďaleko, Liptovskom Jáne, sa nachádza aj termálne kúpalisko.  Môžete sa ísť pozrieť aj do Čudkova.

Privát "U Martuly" je výborným východiskom pre spoznávanie prírody a jej krás. Turisticky aktraktívne sú výlety do Demänovskej, Jánskej, Prosieckej a Kvačianskej doliny. Liptov ponúka veľa možností pre horskú turistiku do kopcov Veľke a Malej Fatry, Chočských vrchov a Nízkych, Západných a Vysokých Tatier. 

GINO Paradise Bešeňová
Nízke Tatry
Chopok